Sivilce ve Sivilce İzi Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Lazer, Yüz Soydurma vb.

Sivilce ve Sivilce izi Tedavi Süreci Yöntemleri

Sivilceler insanda hem fiziksel (görsel) hem de psikolojik olarak moral bozukluğu ve özgüven eksikliğine neden olabiliyor. Sivilcelerin tedavisi söz konusu olunca ise pek çok yöntem var. Eğer kategorize etmek gerekirse sivilcelerden doğal kürler ve yöntemlerle veya tıbbi müdahale ile kurtulmanız mümkün.  Sizlere bu konuda bir kaç sivilcelerden kurtulma yollarından bahsedeceğiz.

Çoğu zaman tedavi sonucunda sivilcelerden kurtuluruz ancak izlerinden kurtulma konusunda çok başarılı olamıyoruz. çünkü sivilce konusu özellikle yüzde meydana gelen sivilceler olduğunda büyük önem kazanıyor ve tedavi sürecinde oldukça hassas davranılması gerekiyor.

Sivilce Tedavi yöntemlerinde kullanılan sivilceli cilde sürülmek yoluyla kullanılan merhem. krem ve yağlar en çok kullanılan yöntemlerdir. Özellikle hafif ve orta şiddetteki sivilce tedavileri için idealdir. Doktorunuzun tavsiyesine göre antibiyotik desteği de alınarak etkili sonuçlar gözlemleyebilirsiniz.  Kullanım miktarında aşırıya kaçmamalı ve doktorunuzun tavsiyesine uymanız gerekmektedir.

Sivilcelerinizin sebebi hormonsal değişiklikler ise muhakkak sindirim yolu ile ilaç tedavisine gidilmesi gerekecektir. Çünkü hormon düzenin ilaçlar vasıtasıyla normal düzeylere çekilmesi gerekir. Hamilelik, Regl dönemi vb günlerdeki sivilcelerin sebebi de budur.  Doğum kontrol haplarının da sivilceler üzerinde etkili olduğu bilinmekle birlikte amacı dışında kullanıldığı için başka zararlar verip vermeyeceğini doktorunuzdan öğrenmeniz gerekir. 

Bir diğer yöntem ise “Retinoid Tedavisidir”. Retinoid tedavisi  cilt konusunda uzman hekimler tarafından uygulanabilir. Bayanlarda tedavi süresince ve tedavi sonrasındaki 30 gün boyunca hamile kalmamaları gerekir.  Retinoid tedavisi düzenli kan tahlilleri gerektirir.
Sivilcelerden kurtulduk diyelim peki ya “Sivilce izleri” ? Sivilce izlerinden de kurtulmak için bir kaç yöntem mevcut ancak başarılı olup olmayacağı kesinlik taşımamaktadır. Ayrıca yapacağınız yanlış bir tedavi ise sivilce izinin kalıcı olmasına sebep olabilir. Bu yüzden Muhakkak uzman hekime danışarak bir tedavi süreci geçirmeniz gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çoban Çantası Çayı Nasıl Yapılır? Çoban Çantası Çayı ile Zayıflamak Mümkün mü?

Sivilce izlerini yok etmede kullanılan yöntemler çoğunlukla şunlardır;  laser uygulama yöntemi, dermabrazyon yöntemi, kimyasal peeling, dolgu madwperi, cerrahi yöntemler olarak başlıca sayılabilir.

Lazer tedavisi ile deride bir soyulma meydana getirilerek sivilce izinin giderilmesi amaçlanır. Buna halk arasına yüz soydurma da denmektedir.  Bu işlem esnasında yüz hassas bir hal alacak ve pek çok zararlı ışın ve madwpere maruz kalmaması gerekmektedir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles