T.C. Kimlik Numarası ile Medeni Durum Sorgulaması, Eski Eş Bilgileri

İnternet üzerinden T.C. Kimlik numarasını kullanarak kişinin medeni durumunu, evli veya bekar olduğunu, daha önce evlenip evlenmediğini, eski eşinin kim olduğunu öğrenmek mümkün.

Güven sorunlarının üst seviyeye çıktığı bugünlerde karşınızdaki kişinin size yalan söyleyip söylemediğini anlamak her zaman mümkün olmayabiliyor. Bekar olduğunu söyleyip evli çıkabilir veya hiç evlenmediğini söylediği halde daha önce evlenip, boşanmış olabilir.

reklamlar

Böyle bir şüpheye düştüyseniz eğer bu şüphenizi gidermeniz gerekmekte ve nasıl yapabileceğinizi arıyorsunuz. Kişinin kimliğine ulaşma şansınız varsa evli olup olmadığını görebilirsiniz ancak daha önce evlenip boşandığını, çocuğu olup olmadığını göremezsiniz.

Bu sorgulamayı yapmak istemenin amacı genellikle bir sevgili edinme durumunda onun evli olup olmamasından şüphe etmek veya daha önce evlenmiş olup olmamasından şüphe etmek gibi ihtimallerden dolayı ortaya çıkıyor.  Diğer bir ihtimal de size eşinden ayrıldığını, boşandığını söyleyen birinin aslında eşinden henüz boşanmamış olması gibi durumlardır.

Takdir edersiniz ki kişisel verilerin gizliliği olması gereken bir şey ve bir kişinin özel bilgileri 3.kişiler tarafından hiç bir şekilde öğrenilememektedir.

T.C. Kimlik No ve Şifre İle Medeni Durum Sorgulama

Ancak bir şekilde kişinin T.C. Kimlik numarasına ve E-devlet şifresine sahipseniz Nüfus kayıt örneği sorgulaması yaparak daha önce evlenip evlenmediği, çocuğu olup olmadığı, şu anki medeni durumu gibi bilgileri görebilirsiniz.

medeni durum sorgulama

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama işlemini yaparken yukarıdaki resimde olduğu gibi eski eş durumu, vukuatlı belge durumlarını işaretleyerek işlem yapmalısınız. E-Devlet şifresi ile sorgulama işlemini yapmak için klayın.

E-Devlet şifresini hızlı bir şekilde nasıl bulabileceğinizi öğrenmek için 2 Dakikada İnternetten E-Devlet Şifresi Alma, Şifre Bulma başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Öğrenmenin Başka Bir Yolu Var mı?

Bu bilgileri edinmenin şimdilik başka bir yolu görünmüyor. Bir sebepten E-devlet şifresini öğrenmek daha kolay bir yol olabilir. Sizlerin önerisi varsa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Araç Tramer, Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles