T.C. Kimlik Numarası ile Medeni Durum Sorgulaması Yapmak Mümkün mü?

İnternetten T.C. Kimlik Numarası ile medeni durum sorgulamak istemek, İnsanlara güvenme sorununun ileri seviyelere gitmesiyle birlikte teknolojinin gelişmesini bu konuda tedbir olarak kullanma isteğinden doğan bir bilgi arayışıdır. Ancak bu konudaki arayışınızın sonuçsuz kalacağını belirtmek isterim.

Bu sorgulamayı yapmak istemenin amacı genellikle bir sevgili edinme durumunda onun evli olup olmamasından şüphe etmek veya daha önce evlenmiş olup olmamasından şüphe etmek gibi ihtimallerden dolayı ortaya çıkıyor.  Diğer bir ihtimal de size eşinden ayrıldığını, boşandığını söyleyen birinin aslında eşinden henüz boşanmamış olması gibi durumlardır.

Takdir edersiniz ki kişisel verilerin gizliliği olması gereken bir şey ve bir kişinin özeli yani medeni durumu gibi bilgiler de 3.kişiler tarafından hiç bir şekilde öğrenilememektedir.

Medeni durum bilgisini ancak e-devlet sistemine o kişinin T.C Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak, kimlik bilgileri kısmında görüntülenebilmektedir.

Bu sorgulamayı neden yapmak istediğinizi aşağıdaki Görüş bildir kısmından bize iletirseniz biz de aklımıza gelen seçenekleri sizlerle paylaşmaya gayret edebiliriz.

Yorum Yap

Tıkla ve Yorum Yap