Tefeciden Borç Alınır mı? Senetle Borç Para Veren Yerler

Maddi sıkışıklığa düştünüz ve bankalar size kredi vermiyorsa geriye tavsiye edilmeyen bir yöntem olarak senet karşılığında borç para veren kişiler kalmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken size çok fazla faiz miktarı isteyecekleridir. Bankalar dışında para alabileceğim yerler, faizle para veren tefeciler, tefeciden borç almak istiyorum, tefeciden para almak suç mu, gibi bir çok soru

Tefeciden para almak istiyorum, suç mu? Tefeciden para almak suç değildir fakat dikkat edilmesi gereken bu kişilerin sizden yüksek oranda faiz isteyecek olmaları, gayrimenkullerinize ipotek haciz gibi işlem yapabilecekleri ve hatta çoğunun karanlık işlerinden dolayı sizi veya ailenizi ölümle tehdit edebileceklerini unutmamalısınız. Ayrıca her ne kadar tefeciden para almak suç olmasa da tefecilik yapmak kanunen suçtur ve tefecilik yapanlar kanunen suçludur.

reklamlar

Senetle para veren yerler var mı? Senet karşılığı borç para veren yerler sizin çevrenizdeki esnaflar olabilir tabi esnaf ile samimiyetniz var ise veya kredi kartınızla kuyumculardan, esnaflardan taksitli alışveriş yaparak ürün yerine nakit para veren yerler bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  AKTİF BANK Bankacılık İşlemleri Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles