Ter Kokusunu Önlemek için Evde Uygulanabilecek Doğal Yöntemler

Terlemek şüphesiz insan vücudu için faydalı ve toksinlerin atılmasını sağlıyor olmasına karşı ter kokusu insanın gerek kendisi gerekse sosyal çevresi için kötü etki oluşturmaktadır. Cinsiyet farketmeksizin ter kokusu büyük bir özgüven eksikliğine sebep olmaktadır.

Ancak bir kaç basit ve doğal uygulama ile ter kokusundan kurtulmanız mümkün. Sizler için ter kokusunu doğal yöntemlerle engellemenin yollarını araştırdık.
Ter kokusu pek çok kozmetik ürün ile engellenebilmekte veya daha ağır ve hoş kokularla bastırılabilmektedir. Ancak bu yöntemin temeli gözeneklerin kapanmasına dayalı olması nedeniyle tavsiye edilmez ve sağlıklı bir uygulama değildir. Her insanın ihtiyacı miktarında terleyebilmesi gerekmektedir.

reklamlar

Ter Kokusunu Engellemek için LİMON

Bilinen ve en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Uygulanışı basit olduğundan dolayı sıklıkla ter kokusu önlemede tercih edilmektedir. Avcunuzun içine sıkacağınız limonu sık terleyen özellikle koltuk altlarınıza sürmeniz en az 12 saat ter kokusundan kurtulmanızı sağlar.

Ter Kokusunu Engellemek için KARBONAT
Karbonat da aşırı terleme ve ter kokusuna karşı uygulanabilecek doğal yöntemlerden biridir. Bulunduğunuz her ortamda rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Parmak uçlarınızı ıslatarak hafif şekilde karbonata dokunun. Daha sonra karbonatlı parmaklarınızı sık terleyen özellikle koltuk altlarınıza yedirin. Gün içerisinde ter kokmanızı engelleyecektir.

Ter Kokusunu azaltmak için aşırı baharat tüketiminden, patlıcan ve sarımsak tüketiminden kaçınılmalı, çok soğuk ya da çok sıcak su ile duş alınmamaya dikkat edilmesi gerekir. Ter kokusunu bunlara rağmen gideremiyorsanız bir dermatoloji uzmanına başvurmanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Epilasyon veya Traş Sonrası Ciltte kaşıntı ve Sivilceler Nasıl Yok Edilir

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles