Tüm Bankalar Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bankacılık Online işlemler mobil onay kodu veya Kredi kartı şifresi kısa mesaj (sms) olarak cep telefonuma gelmiyor veya sim kartınız bloke edilmiştir gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız muhtemelen cep telefonunuzun  4.5 G uyumlu olması için sim kart değişikliği yaptınız veya başka bir operatöre geçiş yaptınız yani hattınızı başka bir gsm operatörüne taşıdınız.

Bu konuda istenmeyen durum ise sizden habersiz bir şekilde birilerinin sizin cep telefonu numaranızı başka bir sim karta kopyalamak suretiyle sizin banka hesaplarınıza ulaşmaya çalışıyor olabilir.

Sim kartınızın bloke olmasının da temel sebebi bu tür olayların önüne geçebilmek adına Bilişim teknolojileri Kurumu (BTK) her ne gerekçe ile olursa olsun sim kart değişikliği yapıldığında bankalara sim kart değişikliği yapıldığına dair uyarı göndermekte ve bankalar bu uyarı doğrultusunda sim kartını bankacılık işlemleri için otomatik olarak kısıtlamakta, bloke etmektedir.

Bütün Bankalar, bankacılık işlem güvenliğinizi sağlamak adına sim kartınızı blokeli hale getirdiği için size mobil onay kodu veya bankacılık şifrelerinizi kısa mesaj ile göndermeyip internet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yapmaya çalıştığınızda size sim kartınız bloke edilmiştir. “Lütfen sim kart blokenizi kaldırınız” şeklinde bir uyarı vermektedir.

Böyle bir durum ile karşılaştığınızda hızlıca aşağıda seçeceğiniz ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sim kart blokenizi hızlıca kaldırabilirsiniz. Pek çok banka daha müşteri hizmetlerini aradığınız anda sim kartınız bloke edilmiştir. Eğer sim kart blokenizi kaldırmak istiyorsanız “x” tuşlayınız şeklinde ikaz vermektedir. Eğer bu ikazı vermiyorsa internet bankacılığı, şifre işlemleri menüsünden müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekir.

Aşağıda sim kart blokesini kaldırmak istediğiniz bankayı listeden seçerek müşteri temsilcisi ile hızlıca sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Alternatif Bank (abank) Bonus Kredi Kartı Anlık Borç ve Kullanılabilir Limit Sorgulama

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles