Turkcell Askercell Hattı İnternet, SMS, Görüşme Bilgileri ve Kuralları

Turkcell Asker Hattı Nedir? Askercell Özellikleri Neler? Kaç dakika ücretsiz konuşma hakkı var? Askercell ile internete girilir mi? Askercell hatları dinleniyor mu? Kayıtlı Olmayan Başka bir numara Askercell arayabilir, aranabilir mi? Kaç tane askercell hattı alabilirim?

Turkcell Hizmeti Askercell ile  Genelkurmay Başkanlığı’nın tüm koşullarını yerine getirerek,  Askercell’i ücretsiz olarak er ve erbaşların emrine sunuyor. Konuşma ve mesajlaşma yalnızca 5’i yurt içi mobil, 2’si sabit ya da yurt dışı hat olmak üzere en fazla 7 numara ile yapılabilir, Hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında konuşmaya kapalıdır, Data özelliği kapalıdır, Telefondan *199# tuşlandığında hatta Askercell aktif olup olmadığı öğrenilebilir.

Yalnızca Askercell abonelerinin faydalanabileceği Askercell 400Dk, Askercell 1000SMS, Askercell İkili ya da Evi Ara kampanyalarından yararlanılmışsa servis aboneliği sonlandırıldığında servisle birlikte söz konusu paket ve kampanyalar da iptal olur, kalan hakların kullanılamaz ve ücret iadesi yapılmaz. SMS için de tanımlanan aynı 7 numara geçerlidir. İstenirse ses paketi olmadan yalnızca SMS paketleri de kullanılabilir.

Askercell Hatta Nasıl Sahip olunur? Belge gerekli mi? Asker olmayanlar da alabilir mi? Tüm Turkcell İletişim Merkezleri ve Yetkili Turkcell Satış Noktalarından Askercell’li olunabilir. Daha sonra konuşulmak ve mesajlaşılmak istenen 5 yurt içi mobil, 2 sabit ya da yurt dışı hatlarla olmak üzere 7 numara Turkcell mağaza çalışanlarımız tarafından Askercell’e tanımlanır. Yaş sınırı veya istenen belge bulunmamaktadır.

Askercell Kayıtlı numaralar nasıl değiştirilir?  İletişim kurulacak numaralar ve terhis tarihi tüm Turkcell İletişim Merkezleri ve Yetkili Turkcell Satış Noktalarından değiştirilebilir. Ayrıca, Turkcell hattınızdan 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da seçtiğiniz 7 numarayı değiştirebilirsiniz.

Askercell kapsamında seçilen 7 numara haricinde bir numara ile mesajlaşıldığında ne olur? Askercell kapsamında seçilen 7 numara haricindeki numaralara gönderilen SMSler ve bu numaraların ilgili Askercell’li numaraya attığı SMSler kullanıcılara ulaşmaz, ancak ücretlendirmesi yapılır. Her iki numaraya da bilgilendirme gönderilmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TTNet Kurumsal Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, Kurumsal Abone Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles