Yabancı Numaralardan Gelen Cevapsız Çağrılara Dikkat! Numara Kime Ait

Aşağıdaki kodlarla ile Başlayan bir numaradan cevapsız çağrı aldım”  diyorsanız yazımızı okuyun.

Tanımadığınız, Bilmediğiniz bir kod ile başlayan telefon numarası yabancı bir ülkeye kayıtlı telefon numarasıdır. Eğer o ülkeden bir arama beklemiyorsanız muhtemel bir dolandırıcılık girişimi ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Cep telefonlarınıza yurtdışı numaralarından cevapsız çağrı bırakılmak yoluyla dolandırıcılık yöntemleri hız kesmeden devam ediyor.  Dolandırıcıların kullandığı yöntemde yabancı bir ülkeden  sizin cep telefonu numaranızı arayarak siz telefonunuza cevap veremeden çağrıyı sonlandırıyor ve siz telefonunuzun ekranında tanımadığınız bir numara ile başlayan bir numara ile karşılaşıyorsunuz.  Örneğin : “+30 123486478”

Sakın bu numarayı geri aramayın!!

Dolandırıcıların bu yönteminde telefon numarasını aradığınızda pek çok dolandırıcılık senaryosu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Hem sizden yardım isteyen bir bayan sizinle samimi sohbetler yaparak sizden Türkiye’ye gelmek için yol parası da isteyebilir. Buna benzer senaryolara sahip olabilecekleri gibi yurt dışı özel ücretli bir tarifeyi arıyor olabilirsiniz.

Size gelen Aşağıdaki numaralar ile  başlayan cevapsız çağrı numaralarını aşağıdaki YORUM YAP kısmına yazarak diğer kullanıcıların da söz konusu dolandırıcılık faaliyetlerine karşı bilgilenmesini sağlayabilirsiniz

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın