Yaz İçin Cilt Bakım Önerileri Cildinizi yaza Hazırlayın.

Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde kendimizi her yönden yaza hazırlamaya başlıyoruz. Peki cildimiz yaza hazır mı ?

Cilt bakımı son derece hassas bir konu olmasına karşın ışıl ışıl ve prüzsüz bir cilt için yapmanız gerekenler oldukça basit.  Sağlıklı bir cilt için en kolay yollardan biri bol su tüketmek ve yeterli düzeyde vitamin almaktır. Bununla birlikte tempolu yürüyüş cildinize fark edilir bir katkı sağlayacaktır.

Kış hava şartları nedeniyle ışıltısını kaybetmiş, pürüzlenmiş ve hatta sivilcelenmiş bir cilt meydana geliyor. Bunun nedeni ise havanın soğukluğuyla birlikte cildin yağ salgılamasının artması ve soba, klima gibi ısıtıcıların havayı kurutmasıyla birlikte nem azalması gibi sebepler gösterilebilir.

Yaz günlerinde ise güneşin cilde faydaları ile birlikte metabolizmadaki hızlanma cildimizde gözle görülür bir güzelleşme ve parıltı meydana getiriyor.  Yaza pırıl pırıl bir cilt ile girmek için neler yapmalıyız ?

Günde en az 2-2,5 litre su tüketin. Bu su tüketimi ciltteki kuruluğu önemli ölçüde yok edecek ve vücudumuzdaki toksik madwperin atılmasını sağlayacaktır.  

 Mevsim meyvelerini tüketin. Işıltılı bir cilt için vitamin dengenize dikkat etmeniz gerekir. bu meyveler birer doğal antioksidandırlar.  ( Örneğin günde 1 kase brokoli, 1 avuç çilek, kahvaltıda maydanoz)
Yürümeye özen gösterin. Açık ve temiz bir havada tempolu yürüyüşler kan dolaşımınızı hızlandıracak ve cildinizin yeterli düzeyde beslenmesini sağlayacaktır. uzmanlar haftada en az üç gün 45 dakika yürümenizi öneriyor.
 
 Bilgi sahibi olmadığınız ürünleri kullanmayın.  Cilt bakımı için bilgi sahibi olmadığınız ve özellikle yağ bazlı ürünlerden uzak durun.  Kullandığınız bakım ürününün faktör numarasını bir dermatologdan öneri alarak seçin.
Alkol ve kafein alımınızı azaltın. Aşırı alkol tüketimi cildin su kaybetmesi, bunun sonucunda da kuruyup kırışmasına yol açıyor. Kafein de özellikle çok fazla kahve alınırsa stres hormonlarına benzer etki yapıp cildin beslenmesini bozuyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Yollarla, Ameliyatsız Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles