Yüzdeki Kırışıklıklar, Sarkmalar İçin Yüz ve Güzellik Yogası Hareketleri

Kalıcı güzellik ve gençlik için kozmetik, kimyasal yöntemlerin yerine daha çok doğal yöntemlerin önem kazanmaya başladığı günümüzde yüz&güzellik yogası ile yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Doğal yollarla ve sadece bir kaç uygulama ile yüz yogasını yapabilir diri, canlı yüze sahip olabilirsiniz.

Yüz yogası ile yüzünüzdeki yıpranmaları en aza indirerek daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkün.  Yüzünüzde oluşan kırışıklıklar, sarkmalar için uygulayacağınız yoganın faydasını kısa sürede görmeye başlayabilirsiniz.

reklamlar

Güzellik yogası yani yüz yogası yüzünüzdeki kaslara doğrudan etki ile pek çok fayda sağlayacaktır.

Alın Bölgesi İçin : Alnımızdaki kırışıklıkların, çatlakların daha çok aşağı eğimli olduğunu görürüz. bunun nedeni ise alın hareketlerimizin o yönde olmasıdır. bunun için alnımıza tam tersi yönde bir masaj uygulayacağız. Parmağınız ile çok bastırmadan alnımızı orta noktasından yukarıya doğru çektireceğiz. Böylelikle o bölgedeki sinir hücreleri uyarılmış olacak ve yüzünüze bir rahatlama sağlayacak. Günde 3 yada 4 kez uygulanmalıdır.

Kaşlar İçin : Kaş kaldırma egzersizini yaptığımızda direnç göstermiş oluyoruz. Direnci kaşların üzerine koyuyoruz. Sonra yukarı ve yana doğru bastırıyoruz. Üç hareketide aynı anda yapıyoruz. On saniye bekliyoruz. On saniye hem nefes tutuyoruz hem de hareketi yapıp bırakıyoruz.

Göz Çevreleri için : Gözlerinizi mümkün olduğu kadar çok açıyorsunuz. Işaret ve baş parmağınızla tutuyorsunuz. Direnç içinse, üçüncü parmak yukarı doğru olacak. Göz çevresindeki çizgileri halletmek içinse karşıya bakıyorsunuz ve on saniye bekliyorsunuz. Bu arada nefesinizi de tutuyorsunuz.

Dudaklar İçin : Dudaklarınızı içeri doğru çevirin, küçük “u” yapın ve ardından gülerek büyük “O” yapıyorsunuz. Yine dudaklarınız için bir kalemi dişleriniz arasına alın ve dudaklaınızı kalemin en uzak noktasına kadar, yapabildiğiniz kadar uzağına temas edin. O şekilde on saniye kadar kalın. Diğer bir kalem hareketi ise Dudağınızla kalemi tutacak ve çevireceksiniz. Bu arada çenenizi öne doğru uzatacak, yanaklarınızı da gülermiş gibi kaldıracaksınız. Kalem hareketleri 20’şer kere yapılmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşırı Terleme Nedir? Nasıl Önlenir? Neler Yapmalıyız?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles