Prezervatif Vajina İçerisinde Kalırsa?

Cinsel ilişki esnasında başa gelmesi en korkutucu olaylardan birisi prezervatifin vajina içerisinde kalmasıdır. Üstelik bu ilişki ailenin veya başka kişilerin duymaması gereken, gizli yaşanan bir ilişkiyse panik daha da fazla olacaktır.

Prezervatifin vajina içerisinde kalması sanıldığı kadar nadir bir durum değildir. Bu durum çiftler arasında sıklıkla yaşanabilmektedir. Ancak cinsel deneyim yolculuğunun başında olanlar daha çok korku ve panik yaşamaktadırlar.

Prezervatif Vajina İçerisinde Kalırsa Ne olur

Prezervatif Vajina İçerisinde Kalırsa Ne olur? Hamile Kalır mıyım?

Çevreden çokça duyulduğu gibi prezervatif vajina içerisine yerleşmez veya sonsuza dek orada kalmaz. Ancak vaktinde çıkarılmayan bir prezervatif bazı sorunlara yol açabilir. Kendi kendine çıkacağı düşünülerek beklenmemelidir.

Prezervatifin vajina içerisinde kalması az da olsa gebelik riski oluşturmaktadır. Kondomun orgazm öncesi penisten çıkmış olması ve bu durumun fark edilmemesi gebelik riskini arttırır. Kondom kullanımı dışında başka bir korunma yöntemi kullanılmıyorsa (doğum kontrol hapı, spiral vb.) önlem için geç kalmadan ertesi gün hapı düşünülmeli ve erken testler yapılmalıdır.

Hamileliğin yanı sıra içeride kalan prezervatif, enfeksiyon oluşturma riski de taşımaktadır. Uzun süre kalması durumunda bir jinekolog hekim kontrolü yapılması önerilir.

Kondom Vajina İçerisinden Nasıl Çıkartılır?

Kondomun vajina içerisinde ne şekilde kaldığı önem taşımaktadır. Eğer katlanarak içeride kaldıysa çıkarmak zor olabilirken açık haldeyken çıkarmak daha kolay olabilir.

Vajina içerisinde kalan prezervatifi çıkartmaktan çekinmemek gerekiyor. Bu durumda partnerinizden de yardım istenmelidir. Orta parmak ve işaret parmağın yardımıyla kondom genellikle çıkartılabilmektedir.

Parmaklarla denemeye rağmen kondom içeriden çıkmıyorsa eğer çekinmeden bir jinekolog hekime başvurulmalıdır. Erken müdahale ile çıkartılırsa kürtaj yapılma riski ortadan kalkar.

Prezervatif Neden Vajina İçerisinde Kalır?

Cinsel ilişki sırasında kondomun vajina içerisinde kalmasının bir kaç sebebi vardır:

  • Penis ebatlarına uygun kondom seçimi yapılmamış olabilir. Kondomun gevşek kalması ilişki esnasında çıkmasına sebep olacaktır.
  • Boşalma sonrasında vajinadan hemen çıkılmadığında ve penisin normal boyutuna dönmesiyle birlikte kondom içeride kalabilir.
  • Kalitesiz kondom kullanılması sonucunda kondomun ilişki sırasında genişleme/sarkma yapabilir.
  • Yeterli kayganlık sağlanmadan ilişki için zorlamak.
  • Kondom tam ereksiyon oluşmadan veya tam takılmaması ilişki esnasında kondomun katlanarak çıkmasına sebep olabilir.
  • Kondomu takarken zarar verilmesi sonucunda kondom ilişki esnasında yırtılabilir. Sadece halka kısmı peniste kalır.
  • Kondom takıldığında ucunda hava bırakılması sonucunda kondomun hava boşluğu ile hareket ederek penisten çıkmasına sebep olabilir.
Puan Ver

Yorum yapın