Gerçekten Seven Erkek Sevişirken Ne Yapar?

Birlikte vakit geçirirken veya sevişirken erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın? Sevip sevmediği nasıl belli olur? Sevme belirtileri nelerdir? Aşık, Seven erkek nasıl davranır?

Sevişmek, ilişkilerde gerçek sınavlardan bir tanesidir. Birliktelik esnasında hem kadınlar hem de erkekler, kendilerini partnerlerine karşı olumlu duygular bırakmak, iyi hissettirmeye çalışmak zorunda hissedecektir. Haz almanın getirdiği kişisel kontrol zayıflığı da sevginin içten gelip gelmediğini ortaya çıkarabilir.

Erkeğin Gerçekten Sevdiği Nasıl Belli Olur?

Erkeğin gerçekten sevdiğini anlayabilmek onu iyi tanımaktan geçer. Klişe veya rutinin dışındaki her harekette bir sevgi belirtisi aranır. Sevme belirtileri bazen bir mimik, bazen bir söz olabilir. Ancak sevgilisini tavlama, gönlünü alma gibi konularda profesyonel olan erkeklerin sayısı da az değildir.

Erkeğin gerçekten sevip sevmediğini anlamak için sadece bir durumu veya bir davranışı baz almak hatalı olacaktır. Birden fazla detay ve davranış incelemesi ile bir düşünceye varılması daha doğru olacaktır. (Çok seven ancak sevgisini bir türlü göstermeyi beceremeyen erkekleri de unutmamak gerekir.)

Gerçekten Seven Erkek

Sevişen Erkeğin Gerçek Sevgi Belirtileri

Sevişirken bir erkeğin seni sevdiği nasıl anlaşılır? Maskelerin bir nebze indiği, yakınlaşmanın zirveye çıktığı sevişme anları erkeğin sizi gerçekten sevip sevmediğini anlama konusunda iyi bir test ortamı yaratabilir.

Sevişme öncesinde, sevişme esnasında ve sonrasında pek çok belirti yakalanabilir. Çünkü cinsel istek arttığında erkeğin otokontrolü bir nebze devre dışı kalmaktadır. Pek çok hareketi düşünerek değil içinden geldiği gibi yapma eğiliminde olacaktır.

Sevgi Dolu Bakışlar mı?

Bir çocuğun annesine veya babasına bakışında görebileceğiniz o ışıl ışıl parlayan gözleri düşünün. Onun o gözlerindeki parlama ve sevgi dolu bakış anında hissedilir. Aşk ile bakan gözleri iyi tanımalısınız.

“Seven erkek gözlerini kaçırmaz”, “uzun süre göz göze bakışabilir” veya “sevişirken göz teması kurmaktan çekinmez” gibi klişe düşüncelere kapılmamak gerekir. Çok seven ancak utangaç kişiliğe sahip bir erkek de gözlerini kaçırabilir veya erken boşalma sorunu yaşamamak için göz göze gelmekten kaçınarak dikkatini başka şeylere vermeye çalışabilir.

Göz göze uzun süre bakışmak tek başına yeterli değildir ve iyi bir oyuncu bunu rahatlıkla yapabilir. Ancak gözlerine baktığınızda size duyduğu sevgiyi, gözlerindeki ışıltıyı anlayabiliyorsanız bu detayı değerlendirebilirsiniz.

Dokunma/Temas Şekli Çok Şey Anlatır

Erkeğin dokunma şeklinde bir takım sevgi belirtileri aranabilir. Dokunurken çekinip çekinmediği, yumuşak ve naif bir temas tercih etmesi ve bu dokunuşlara karşı sizin vereceğiniz tepkileri anlamaya çalışması sevgi açısından olumlu bir durumdur.

Sevişirken ellerinizi tutan, bedeninizi sıkı sıkı kavrayan erkek, sizinle tam olarak bütünleşmek istediğini belirtir.

Sevişme esnasında bedeninizi sıkı sıkı sarması, tek vücut olması istenilen durumlardır. Aksi taktirde sizin isteğiniz dışındaki sert ve kaba dokunuşlar bu konuda soru işaretleri bırakacaktır.

İlk Öpücük Önemlidir

Alnından öpmek, elini öpmek, boyundan öpmek gibi başlangıçlar daha sevgi dolu olarak ifade edilebilir. Ancak doğrudan cinsel uzuvlara yönelik öpücükler söz konusu olursa sevgi konusunda soru işaretleri oluşturur.

Öpmeye doyamayan, kokunu içine çeken, nefesini içine çeken, saçlarını okşayan, güzel sözlere bolca yer veren ve kendinizi iyi hissettiren bir erkek daha olumlu görünüm sağlayacaktır.

Sevişmenin Başlangıcındaki Davranışlar

Ön sevişme var mı? süresi ne kadar? cevap aranacak ilk sorulardır. Sizin isteklerinize uygun ve naif hareketler artı puan kazandırır.

Ön sevişme süresini uzun tutmak bütün ilişkiler için olumlu bir durumdur. Aynı zamanda sizin de birliktelik yaşamak isteyip istemediğinizi anlamaya çalışmalı, sizi istemediğiniz bir ilişkiye zorlamamalıdır.

İstemediğiniz bir ilişkiye girmeniz için zorlanmanız, ön sevişme olmaksızın doğrudan harekete geçilmesi gibi sizin his ve düşüncelerinizin dahil edilmediği birliktelikler olumsuzluk belirtisi olabilir.

İlişkiye girmeyi reddettiğiniz, istemediğiniz durumlarda da gerçek sevgide bir azalma olmaz. Bu konuda anlayışla yaklaşması, hırçınlaşmaması beklenir.

Sevişme Esnasındaki Davranışlar

Birliktelik esnasında sizin hassas olduğunuz değerlere ne kadar önem veriyor. Yapılmasını istemediğiniz şeyler yapılıyor mu? Duymak istemediğiniz cümleler söyleniyor mu? Sevişme esnasında sizin de haz almanızı önemsiyor mu? Sizinle yeterince ilgileniyor mu?

Sizin haz almanızı, incinmemenizi dikkate alan erkek her zaman artı puan alacaktır. Sadece kendi alacağı hazzı düşünerek hareket edenler ise olumsuzluk içerir.

Yeni fanteziler deneme isteğinin gerçek sevgi ile ilgisi düşüktür. Ancak cinsel isteği ve hazzı sürekli yüksek tutmak için yapılan bu girişimler, ilişkinin gidişatı açısından olumludur.

Sevişirken çıkardığı seslerle zevk aldığını size belli etmesi, nefes alış veriş ritmini sizinle dengelemesi de cinsel uyumluluğu zirveye taşımayı amaçlar.

Sevişme Sonrasındaki Davranışlar

İlişki sonrasında hemen kalkıp gidiyor mu? yoksa sizinle vakit geçirmeye devam ediyor mu? bu sorular da cinsel ilişkide kilit durumlardan biridir.

İlişki sonrasında yanınızda kalmayı tercih eden, şefkat gösteren, sarılan erkek duygusal olarak da duyduğu isteği ve sevgiyi belli eder. Ancak hemen kalkıp başka bir şeye yönelmişse olumsuz bir durum olarak değerlendirilebilir.

Ekstra Durumlar

Erken boşalma veya sertleşme sorunlarının gerçek sevgi belirtisi ile ilgisi zayıftır. Çünkü çok seven bir erkek de aşırı heyecan duyduğunda bu tip sorunlar yaşayabilir.

Çok seven erkek de anın heyecanından saçma cümleler kurabilir ve fazlasıyla saçmalayabilir, pot kırabilir.

Rezil olacağını düşünerek çok amatör veya aşırı profesyonel davranışlar göstermeye çalışabileceği unutulmamalıdır.

Sürekli görüşmek isteyen, sürekli sevişmek isteyen erkek de gerçek sevgi anlamında bir belirti taşımaz. Çünkü sizi çok istediğini her zaman belirtir. Bu istek sadece cinsel ihtiyaç için olabileceği gibi sizi gerçekten sevdiği için de olabilir.

ÖZET

Her çiftin yaptığı şeyleri yapmak, normal ve rutin olan şeyleri yapmak gerçek sevgi anlamında bir ipucu vermez. Gerçek sevgi anormal durumlarda ortaya çıkar ve kendini gösterir. Gerçek sevginin en önemli belirtisi ise size ve isteklerinize her durumda, koşulsuz bir şekilde saygı duyulmasıdır.

Kendinizi kullanılıyormuş gibi hissetmez ve değer gördüğünüzü hissedersiniz. Bu konudaki farklı görüşlerinizi yorum yap kısmında belirtebilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın