Kendimden Küçük Erkeğe Nasıl Açılırım?

Şüphesiz hayat sürprizlerle doludur. Herşey bitti denilen yerden yeniden başlamak, filizlenmek ve çiçekler açmak mümkün olsa da ortam şartlarına, doğa kurallarına da dayanmak, mücadele etmek bir o kadar zordur. Kendinden yaşça küçük, daha genç birine ilgi duyan veya aşık olan kadının da bu anlamda zor bir süreci olabilir.

Sevgi, saygı ve anlayışın hakim olduğu ilişkilerde yaş farkı dahil bütün farklılıklar üzerinde uzlaşmak, anlaşmak mümkündür. Ancak bu ilişkiye nasıl başlanır? kadın kendisinden yaşça küçük erkeğe ilgisini nasıl belli eder? ve nasıl duygularını açabilir?

Bu içerik daha çok 30 yaşın üzerindeki kadınlara yönelik olarak hazırlandı.

Kadının erkekten yaşça daha büyük olduğu ilişkilerdeki sosyal çevrede tepkisi ve yaş farkına bağlı olarak ortaya çıkabilen sorunları Kadınların Kendinden Küçük Erkeklerle İlişkisi başlıklı içeriğini okuyarak detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Yaşça Küçük Erkeğe Duyguları Açmak

Kendinden yaşça küçük erkeğe ister duygusal olarak isterse de cinsel istekler neticesinde ilgi duymak son derece normal bir durumdur. Bu, utanç verici, iğrenç veya rezil bir durum değildir. Neticede aşk laftan anlamıyor…

Duyulan ilgiyi belli etmek ve bu duyguları erkeğe açmak çok zordur. Erkeğin yetiştiği sosyal çevre, ilişkilere bakış açısı ve ilişkilerdeki tabularını öğrenmek gerekir.

Kendinden Küçük Erkeğe İlgi Duymak

Kendinden küçük erkeğe ilgi duymanın zorlukları bu noktada başlıyor. Toplumda erkeğin, yaşı kendinden küçük kadınla ilişkisi doğal ve normal olarak karşılanırken tersi durumda yani kadının erkekten yaş olarak büyük olması durumunda bu ilişkiye karşı farklı yaklaşımlar olabilmektedir. Hal böyleyken bu ortamda yetişen bir erkeğin de kendisinden büyük yaştaki kadının ilgisine karşı nasıl bir tepki vereceği konusunda belirsizlikler oluşur.

Kadının böyle bir ilgi durumunda erkeğe duygularını açarsa sürpriz tepkilerle karşılaşma ihtimalini azaltmak ve değişik ithamlara, dedikodulara maruz kalma olasılığını ortadan kaldırmak için önce erkeğin duygularını açmasını sağlaması gerekiyor. Bunun için gerekli olan koşulları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sohbetle karışık bir şekilde erkeğin bakış açısını test etmek ve olası bir ilişkiden beklentilerini öğrenmeye çalışmak gerekir.
  • İlgiye karşılık verdiği tepkilerin olumlu olup olmadığı, gönlü olup olmadığı net bir şekilde ölçülmeye çalışılmalıdır.
  • Açılabilmesi ve duygularını belli edebilmesi için yeterli yakınlık ve samimiyet karşı tarafa geçirilmelidir.
  • Olası bir yakınlaşmada tarafların beklentisi birbiriyle uyumlu olup olmadığı analiz edilmelidir. (örneğin çiftlerden biri sadece eğlenmek veya cinsel tatmin amacındayken diğeri duygusal bağlanma ve ciddi ilişki düşüncesinde olabilir.)
  • İlişkiye başlama kararını vermesini zorlaştıran durumlar olup olmadığını anlamak gerekir. Ortak arkadaş çevresi, akrabalık bağı, varsa yaşı büyük veya küçük çocuk sahibi olma durumu, evlenip boşanmış olma durumları açılmasını zorlaştırabilir.

Bu listeye eklenebilecek farklı durumlar varsa aşağıdaki yorum kısmında diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz. O halde kendinden küçük erkeğe ilgi duyulması durumunu çok iyi anlatan bir şarkıyı açıp dinlemeye ne dersiniz? Bendeniz – Ağlayayım mı?

Ağlayayım mı devrilen yıllara – Göz yumdum sade birkaç anıya
Utanma, sıkılma benden, mecburum – Olgunum, anlarım derdinden, yorgunum

Bazen utanıyorum sevgimden – Bazen korkuyorum ölümden
Neler geçer yar sözünden – Hüzün geçer gül yüzünden

Bazen utanıyorum sevgimden – Bazen korkuyorum ölümden
Neler geçer yar sözünden – Hüzün geçer gül yüzünden

Yaşın kadar geçtim sevgiden – Her sevgi değildi böyle derinden
Önce heyecandan, sonra yaşlılıktan – Titriyor, titriyor, titriyor ellerim

Ne olur kızma! Genç değilim ki sevgilim

Yaş Farkı Olan İlişki Sosyal Medyada Yaşanıyorsa

Kendinden küçük erkeğe ilgi duyulması konusunda buraya kadar yazılan herşey belirli bir sosyal çevrede yaşanan tanışma durumları için geçerlidir. Eğer hikâye sosyal medya üzerinden (Facebook, İnstagram, twitter, Whatsapp, Telegram vb.) yaşanıyorsa her zamankinden çok daha fazla dikkatli olunması gerekmekte.

Uzak mesafede ve yüz yüze olmayan diyaloglarda sahtelik, dolandırıcılık ihtimali çok daha yüksektir. Sosyal medya tanışmalarında; cinsel ve fantezi içerikli konuşmalar gerçekleştirmek (sexting), çıplaklık içeren fotoğraflar ve video paylaşımları talep edilerek cinsel tatmin sağlanması veya ilişkiye karşılık para talep edilmesi amaçlandığı daha çok görülmektedir.

Bunlara ek olarak filtre uygulanarak çekilen fotoğraflar ve videolar, her iki taraf için de gerçeklik konusunda aldatıcı olabilir.

Puan Ver

Yorum yapın