Cishet Erkek Ne Demek? Kime Denir?

Cisgender veya Cishet erkek kime denir? Ne anlama geliyor? sorularının cevabını merak edenler cevabı bulduklarında muhtemelen içlerinden sevgi sözcükleri mırıldanarak kaybolan dakikalarını düşüneceklerdir.

Her duruma farklı bir isim oluşturmak, yeni telaffuzlar geliştirmek son günlerde moda halini almaya başladı. Sıklıkla duyulan yeni yeni terimler aslında zaten bilinen şeylerden bahsettiğini görebilirsiniz. Belirli bir kuşak sürekli olarak kendine özel dil tasarlama derdinde de olabilir. OK Boomer.

Cishet Cisgender

Cishet Erkek ve Cishet Kadın

Cishet erkek sadece karşı cinse ilgi duyar ve yalnızca kadınlardan hoşlanır. Heteroseksüel olmanın benzeri olan cishet erkeklik terimi aslında bildiğimiz erkek yani dümdüz erkek demektir. Cishet kadın ise sadece erkeklere ilgi duyan bir kadın anlamına gelmektedir.

Fizyolojisi ile sosyal rolü eşleşen insanlara verilen isim olarak karşımıza çıkan “Cishet” terimi ile birlikte erkek fizyolojisine sahip ancak kendini kadın gibi hisseden veya kadın fizyolojisine sahip ama kendini erkek gibi hissedenleri ayırmaya çalışıldığı da düşünülebilir. (Yeterli boş vaktiniz varsa.)

Sosyal medyada cishet erkek için “anadan doğma erkek”, “sapına kadar erkek” gibi benzetmelere de rastlanmaktadır. Bu değerli bilgi umarım hayatınızda bir işe yarar.

Cisgender Ne Demek?

Cisgender de cishet erkek ile benzer anlamda kendini erkek gibi hisseden ve sadece karşı cinse ilgi duyan anlamı taşımaktadır. Cisgender farklı olarak kadın için de geçerlidir. Doğuştan kadın olan ve kendini kadın gibi hisseden, sadece karşı cinse ilgi duyan bir kişi şeklindedir.

Cishet ve Cisgender Nasıl Telaffuz Edilir?

Arkadaş ortamlarda herkesin bilmediği farklı cümleler kurarak popülarite elde etmek için bunu kullanmak istediğinizde okunuşunu da iyi bilmek fayda sağlayabilir.

“Cishet” kelimesinin Türkçe telaffuzu “Sis-het” şeklindedir.

“Cisgender” kelimesinin Türkçe telaffuzu “Sis-cen-dır” şeklindedir.

Puan Ver

Yorum yapın