Sunroof Kız Ne Demek? Kime Denir?

Sosyal medya paylaşımları ile ortaya çıkan “Sunroof Kız” ithamı ile birlikte ne anlama geldiği merak konusu olmuştur. Çok da gerekli olmayan bu bilgi için sağlıklı insan hafızasının bir miktarının boşa harcanmasının sebeplerinden bahsedeceğiz.

Sunroof bilindiği üzere araçların tavanlarında bulunan camın bulunduğu bölgenin ismidir. Giyim tarzından dolayı bir kıza sunroof yakıştırması yapılması ile birlikte “Sunroof Kız” yakıştırması ortaya çıkmıştır.

Sunroof Kız Kime Denir?

Sunroof Kız Kime Denir

Arabalar; üstü açık, tavanı tamamen kapalı, cam tavanlı veya bir kısmı açık bir kısmı kapalı yani sunroof’lu olarak piyasada bulunmaktadır. Buradan yola çıkan bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından baş örtüsü kullanan birinin saçlarının bir kısmının açıkta kalması, şal ile saçlarının bir kısmını kapatan veya elbisesinde açıklıklar bulunması gibi sebeplerle bazı kişilere sunroof benzetmesi yapılmıştır.

Sunroof Kız Zorbalığı

Bu benzetme veya itham sosyal medyada eğlenceli bir akım oluşturduğu düşünülse de hakaret etmeye de ucundan temas eden ve tartışmaya çok açık bir konu olduğu aşikâr. Temel hak ve hürriyetler açısından bakıldığında bu ithamlar zorbalık olarak da adlandırılabilir.

Beğeni/İzlenme Uğruna Yapılanlar

Fazladan izlenme ve beğeni/yorum alabilmek için bazı kızların kasıtlı bir şekilde bu akıma katıldığı da görülüyor. Bu akım ile ilgili paylaşımların çoğunluğunun kadınlar tarafından yapılmış olması da başka soru işaretlerini birlikte getirmektedir.

Sunroof Türban Modeli

Bütün bu akımın yetmediği yerde “Sunroof Türban Modeli” adı altında bir tarz oluşturma paylaşımları bulunmaktadır. Şal ile baş örtüsü yapmak ve saçların bir kısmının açıkta kalması şeklinde yapılan baş örtüsüne bu isim takılmıştır.

Hiç bir insana kılığı, kıyafeti, görünüşü veya düşünceleri üzerinden bu veya buna benzer şekilde hitap edilmesi doğru bir davranış değildir. İnsanların tercihlerine saygı gösterilmesi dileğiyle…

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın