College Girl Kime Denir? Neden Popüler?

Türkçe’de “Kolej Kızı” anlamına gelen “College Girl” cümlesi, İngilizce bir cümledir. Ancak kolej kelimesinin içerdiği anlamlar ülkeden ülkeye değişim gösterebilmektedir. College Girl ile ilgili bir arama yapmadan önce College:Kolej kelimesinin anlamını incelemek gerekiyor.

College Girl cümlesi Kalıç görl olarak okunduğunda ve anlamı bilinmediğinde argo bir deyim olduğu düşünülmektedir.

College Ne Demek? Nereden Geliyor?

College” kelimesinin kullanımı, dünyanın farklı bölgelerinde farklı anlamlara gelmektedir. Fransızca “collège” sözcüğünden Türkçeye “kolej” olarak geçmiştir.

Türkiye’de Kolej; ilköğretim, ortaöğretim (lise ve ortaokul) seviyelerinde eğitim veren kurumlara veya özel bir alanda (mesleki) eğitim veren kurumlara verilen isimdir. (Polis Koleji, Dil Koleji vb.)

Amerika kıtasında Kolej; Lise üstü eğitim, yüksek öğretim ve üniversite anlamlarına gelmektedir.

Avusturalya’da Kolej; Üniversiteden önceki iki yıldaki eğitime verilen isimdir.

College Girl Ne Demek

College Girl Ne Demek? Kime Denir?

College Girl” ile ilgili yapılan internet aramalarında sonuçlar beklenti ile uygun bir şekilde çıkmayabilir. Çünkü College Girl cümlesi (Okunuşu: Kalıç görl), her coğrafyada farklı anlama gelmektedir.

Türkiye’de “College Girl”; kız öğrenci, lise öğrencisi kız, liseli kız anlamları taşımaktadır. (Fransa, Belçika, İsviçre gibi ülkelerde de aynı.)

Amerika kıtasında yaşayan biri için “College Girl”; Kız öğrenci, yükseköğrenim gören kız öğrenci, üniversite öğrencisi kız, üniversiteli kız anlamları taşımaktadır.

Üniversiteden mezun oldum: I graduated from college. / Üniversiteye gidiyor musun?: Do you go to college?

College Girl Neden Popüler?

Özellikle Amerikan yapımı film ve dizilerde tanıştığımız üniversiteli kız öğrenciler (College Girls) yaşam tarzları, giyim stilleri, eğlence anlayışları gibi pek çok yönüyle merak edilmektedir.

Türkiye’de de özellikle özel kolejlerde (özel lise veya ortaöğretim kurumlarında) okuyanlara, benzer yaşam sürenler için bir hitap, bir itham olarak kullanılabilmektedir. Lise arkadaşlıklarında öğrenciler birbirlerine karşı “College Boy”, “College Girl” gibi hitaplar yapabilmektedir.

Bu konuda yapılan aramalarda müstehcen içeriklerden ve zararlı web sitelerinden uzak durunuz. College girls ile ilgili Telegram linklerine tıklarken dikkatli olunuz.

İnternet aramalarında lise/üniversite öğrencisi kızlar hakkında İngilizce olarak “College Girls” araması yapılarak; onların yaşam tarzları, özel hayatları, giyimleri, öğrencilik kültürleri hakkında çeşitli incelemeler/tespitler yapmak için kullanılabilmektedir.

Sosyal Medyada College Girls

Sosyal medyada okul arkadaşları birbirlerini etiketlerken “College Girls”, “College Friends” gibi #hashtag’lar kullanabilmektedir.

Eski lise arkadaşları toplantısından, üniversite arkadaşları buluşmasından paylaşılan fotoğraflarda bu etiketler görülmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın