Jinekolog Ne Zaman İlişkiye Girildiğini Anlar mı?

Jinekolog bir kadının en son ne zaman ilişkiye girdiğini anlayabilir mi? Kadın doğum doktorları ne zaman ilişki yaşandığını görebilir mi?

Kadın Doğum bölümünde Jinekolog hekime gidecek olan kadınlar, ister istemez pek çok konuda utanma veya gerginlik hissedebiliyorlar. Bu endişelerden bir tanesi de son ilişkiye girme zamanı veya ilişkiye girme durumlarının sorulmasıdır.

Ancak endişelenecek bir durum yoktur. Jinekolog hekimler bilgi paylaşımı konusunda son derece titizdirler. Kişinin kendisi haricindeki kimseye bilgi vermezler.

Jinekolog İlişkiye Girildiğini Anlar mı

Jinekolog, Son İlişki Zamanını Anlayabilir mi?

Kadın doğum doktoru, normal şartlarda en son ne zaman cinsel ilişkiye girildiğini anlayamaz. Ancak son ilişki esnasında vajina içerisi veya çevresinde bir tahribat gerçekleşmişse oradaki tahrişin yeni veya eski olduğunu anlayabilir.

Yine vajinal kasların esneklik durumuna göre de jinekologlar tecrübelerine dayanarak en son ne zaman ilişkiye girildiği hakkında bir tahminde bulunabilir ancak kesin bir bilgi veremez.

Herhangi bir hastalık durumu olmadıkça da en son ilişkiye girilme zamanı hakkında bir diyalog gerçekleşmez veya şu tarihte ilişkiye girmişsiniz şeklinde bir sohbet oluşmaz. Gerekli durum olduğunda jinekolog hekim bunu doğrudan hastanın kendisine soracaktır ve hastanın verdiği bilginin doğruluğu esas kabul edilir.

Jinekologlar, hastanın rızası olmadan hiç kimseye herhangi bir bilgi vermezler. Muayene odasında da yalnız muayene etmeyi tercih ederler. Aksi bir durumda doktora bilgi verilerek, gizlilik konusundaki endişeler söylenebilir.

Son İlişki Zamanı Neden Önemli

Jinekologların en son ne zaman cinsel ilişkiye girildiğini anlayıp anlayamadıkları merak konusu olmaktadır. Bu sorunun cevabı neden merak ediliyor?

  • Utangaçlıktan kaynaklı merak ediliyor olabilir.
  • İlişkiye girdiğinin bilinmesi istenmeyen durumlarda.
  • İlişkinin, aileden saklanması gereken durumlarda.
  • eşinden, sevgilisinden şüphelenen bir erkeğin jinekolog yardımıyla en son ne zaman ilişkiye girildiğini öğrenme isteği.

İlişkiden Ne Kadar Sonra Jinekoloğa Gitmeliyim?

Bunun için bir süre söz konusu değildir. Doktora görünmeyi gerektiren her durumda jinekolog hekime başvurulabilir.

Puan Ver

Yorum yapın