Duba İlişki, Beton İlişki ve Kartonpiyer İlişki

Birileri ortaya bir laf atıyor ve sonrasında insanlar ne denmek istenildiğini araştırmaya başlıyor. Bu olay genellikle sosyal medyada yaşanıyor. Duba ilişki, beton ilişki, kartonpiyer ilişki, ilişki de ilişki….

Son olarak Duba ilişki, beton ilişki başlıkları popüler oldu ve anlamı olmayan şeylere anlam arayışı başladı.

Duba İlişki

Duba İlişki ve Beton İlişki

Duba ilişki ve beton ilişkinin ne olduğu konusunda bir şeyler uyduralım;

Duba ilişki muhtemel bir “gel takılalım”, “eğlenelim”, “iyi vakit geçirelim”, “lay lay lom” ilişkisi olabilirken beton ilişki ise kişiye gerçekten vurulmak, ilişkiyi ciddiye almak, aşık olmak olarak uydurulabilir.

Diğer bir seçenek ise cinsel ilişki esnasında bira daha sert tavırlar takınmak olarak da yorumlanabilir.

Görüldüğü üzere bu tür terimler üzerine çeşit çeşit uydurmalar yapabiliriz.

Yolda duba yok, bir şey yok. Beni kafanıza göre meşgul ediyorsunuz.

Aslında bu tür terimleri ortaya atmanın mantığı şu şekilde işliyor:

Takipçi Etkileşimini Arttırmak, Entelektüel ve Bilge Bir Tavır Takınmak

Sosyal medyada bir gönderiye yorum yaparken, bir gönderi paylaşırken veya sosyal ortamlarda konuşurken “duba ilişki, beton ilişki, bariyer ilişki, kriko ilişki, zort ilişki” ve benzeri terimleri kullanılır. Bu terimler gerçekte var olan ve genellikle ne anlama geldiği bilinmeyen terimler olabilirken tamamen uydurma ve hiç bir anlamı olmayan terimler de olabilir.

Popüler kişi bir terim kullandığında, takipçileri onu hemen araştırmaya veya ne demek istediği konusunda yorumlar, paylaşımlar yapmaya başlar. Bu da sosyal medyadaki etkileşimi oldukça yükseltir.

Takipçi kişi kendini bu konularda bilgisiz veya cahil olduğunu düşünürken, bu terimleri ortaya atana da bilgili, uzman veya entelektüel yakıştırmaları yapılır.

Son dönemlerde hemen her şeyin bir koçluğu ortaya çıkarken kendini bir konunun uzmanı gibi göstermek isteyen kişilerin de kullandığı bir yöntemdir. Ne kadar çok bilinmeyen terim kullanılırsa o kadar çok konu hakkında bilgili izlenimi yaratılır. (Plaza dili olarak bilinen dil de bu şekilde ortaya çıkmıştır.)

Puan Ver

Yorum yapın